Ugrás a tartalomra
luca

Ekler Luca, a vasi parasport nagykövete

Különleges vendége lesz 2020. szeptember 24-én, 18 órakor olimpiai egyesületünknek. A Vas megyei parasport egyik legnagyobb egyénisége, Ekler Luca látogat el körünkbe. Bár Győrben született, de ezer szállal kötődik Szombathelyhez. 11 éves korában sztrókot kapott, melynek következtében lebénult a bal oldala. A fizioterápiás és gyógytornás kezeléseknek és óriási akaraterejének eredményeképpen fokozatosan szinte teljesen felépült. Gyermekkorában teniszezett, de betegsége után váltania kellett és az atlétikánál kötött ki. Első edzője egyesületünk tagja, Halmosiné Séfer Rozália volt, majd Lengyák Györggyel folytatta a munkát. 2017-ben, az érettségi után a Testnevelési Egyetemen kezdte el tanulmányait. Ekkor átigazolt a Haladásból a TFSE csapatába, ahol Szalma László vette át edzéseinek irányítását. 2018 óta vesz részt paraatlétikai versenyeken. Fiatal kora ellenére eredménylistája már most lenyűgöző. Kedvenc számában, a távolugrásban – T38-as kategóriájában – világ- és Európa-bajnoknak mondhatja magát, de 100 m-es és 200 m-es síkfutásban is ezüst- és bronzérmek jelzik tehetségét. Távolugrásban és 100 m-es síkfutásban kvalifikálta magát a tokiói paralimpiára. Távolugrásban 551 cm-el ő tartja a világcsúcsot. 2019-ben az év nő magyar parasportolójának és az év vasi emberének is megválasztották.

A Malom utca klubhelyiségünkben sorra kerülő érdekesnek ígérkező élménybeszámolóra  szeretettel várjuk egyesületünk tagjait.

Az est beszámolója itt olvasható.

Szakály Ferenc rendezvényen készült képei itt megtekinthetők.

 

 

Videó archívum

25 éve az olimpiai eszme szolgálatában

Az Aranycsapat elfeledett legendái

Pars Krisztián olimpiai bajnok

Szarka Zoltán portré